Canlı Ons Grafiği

ÖZBEY KIYMETLİ MADENLER TİCARET A.Ş.

1992 yılında, Türkiye'nin geleneksel altın ve döviz piyasası olan Kapalıçarşı'da Özbey Sarrafiye adıyla kurulan ilk firmamız, sarrafiye altın çeşitleri alım-satımı, has altın alım-satımı ile ticaret hayatına başlamıştır. Kısa sürede müşteri portföyünü genişletip, müşterisine verdiği hizmet kalitesi ile Kapalıçarşı piyasasında adından söz ettirmiş, emin adımlarla iş hacmini genişletmiştir.

 

Sürekli büyüyen iş hacmi nedeniyle, Özbey Kuyumculuk adı altında Kapalıçarşı'da faaliyete geçen firmamız, büyüme ivmesini devam ettirmiştir.

 

Büyüme stratejisinin devamı olarak Venüs Döviz A.Ş. gruba katılmış, böylece altın alım-satımı yanında döviz alım-satım işlemlerine de başlanmıştır.

 

2009 Yılında Özbey Kıymetli Madenler A.Ş. kurularak kurumsallaşma sürecine girilmiştir.

 

Grubumuz 2010 yılında geliştirilen Fiziki İşlemler Ekranı yazılımı aracığıyla müşterilerine; yüksek finansal teknoloji altyapısı üzerinde fiziki teslimatlı altın ve döviz alım-satım işlemi yapma imkanı sunarak Kapalıçarşı piyasasında bir ilke imza atmıştır.

 

2013 yılında, kurumsal yeniden yapılanma çerçevesinde Özbey Altın A.Ş. kurularak, 2014 yılında grubumuzun diğer şirketleri bu ana şirketimizin iştiraki haline getirilmiştir.

 

2015 yılı itibariyle grubumuz Holding yapılanmasına giderek grup şirketlerimizi Ağabey Yatırım Holding A.Ş. çatısı altında toplamış, yine aynı yıl grup bünyesine Özbey Kıymetli Metaller A.Ş.’yi katarak büyümesini sürdürmüştür.

 

2016 yılı itibariyle Özbey Altın Sanayi ve Ticaret A.Ş. tescili yenilenmiş olup şirketimiz kıymetli metallerin toptan ticareti konusunda Türkiye genelinde kesintisiz hizmet vermeye devam etmektedir.

Çapraz Kur
Son Güncelleme :
21 Ocak 2015, Perşembe 15:31:35
Yukleme